Safahat Dijital Ortama Taşındı

İstiklal Şairi ve fikir insanı Mehmet Akif Ersoy’un tüm şiirlerinin toplandığı Safahat adlı eseri bütün içeriğiyle dijital ortama aktarıldı.

“Öyle insanlar vardır ki, yaşadığı çağdaki bütün insanlara hakkı geçer, herkes ondan istifade eder. Mehmet Akif Ersoy’umuz böyle bir insandır. Mehmet Akif Ersoy sadece kendi çağındaki Müslümanlara değil, kıyamet sabahına kadar bu topraklarda yaşayacak her insanın hamuruna katkıda bulunarak gitmiştir” diyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’ını dijital ortama taşınmasını sağladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının İstiklal Şairi ve fikir insanı Mehmet Akif Ersoy’un tüm şiirlerinin toplandığı Safahat adlı eseri bütün içeriğiyle dijital ortama taşıyarak edebiyatseverlerin ve edebiyat araştırıcıların kullanımına sundu. Mobil versiyonu da bulunan eser, sanatçı Hayri Küçükdeniz tarafından seslendirildi. Safahatın dijital versiyonuna, Mustafa Nadir Önay’ın hazırladığı Mehmet Akif Ersoy Belgeseli de eklendi. Diyanet İşleri Başkanlığının bu vefakârlık örneği hizmetine http://www.dijitalsafahat.com adresinden ulaşılabiliyor.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s