Ömer Seyfettin 24. Hikâye Yarışması

Gönen Belediyesi tarafından düzenlenen 24. „Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması“ sonuçları açıklandı. Yarışmanın öğrenciler bölümünde Eskişehir’den Sevgi Akkaya, ‚Yalın Ayak‘ isimli hikayesiyle birinci olurken, yetişkinler bölümünde İzmir’den Caner Çaylak, ‚Çaresizlik Labirenti‘ isimli hikâyesiyle birinci oldu.

Ankara’dan katılan Sıla Mutlu „Işığa Dair“ isimli hikâyesi ile ikinci, İstanbul’dan Esmanur Kılınç „İstenci“ isimli hikâyesi ile üçüncü oldu. Bu kategoride Kaan Erdem „Göçler ve Kökler“ isimli hikâyesi ile Muazzez Negehan Tuna ise „Beş Mevsim“ ile mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yetişkinler bölümünde ise Caner Çaylak birinci olurken, yarışmaya Aydın’dan katılan Yusuf Turan „Yalnız Sen Bileceksin Adımı“ ile ikinci, Kahramanmaraş’tan Ünal Geçeci „Unutmayın“ isimli hikayesi ile üçüncü oldu. Bu kategoride Damla Güler Öztürk „Şehir Sustuğunda“ isimli hikâyesi ile Hatice Özbalı ise „Mavi Çizmeli Kuş“ hikâyesi ile mansiyon ödülü kazandılar.

Hikâyecilere ödülleri 09 Mart 2013 tarihinde Gönen’de düzenlenecek törende verildi.

2012 yılı içinde yayımlanan hikâye kitapları arasında, Cemal Şakar’ın „Mürekkep“ isimli kitabı ise 2013 ‘Ömer Seyfettin Hikâye Ödülü’ne layık görüldü.

Ömer Seyfettin

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s